Tunel, który łączy Polskę – zapraszamy na wystawę!

15 listopada 2021

Od 21 września br. w hali dworca Łódź Fabryczna można obejrzeć wystawę poświęconą budowie najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce. 

Na czym polega drążenie tuneli technologią TBM? Co to są tubingi i ile tych elementów zostanie użytych do budowy tuneli w Łodzi? Jak wygląda wnętrze maszyny TBM? Jak będą przebiegać tunele? Gdzie będą zlokalizowane trzy nowe przystanki kolejowe? – odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych, znajdziecie odwiedzając wystawę zlokalizowaną na poziomie 0 (poziom ulicy) hali dworca Łódź Fabryczna od ul. Kilińskiego i od strony al. Rodziny Scheiblerów (2 główne wejścia – wschodnie i zachodnie).

Tunel budowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko połączy stację Łódź Fabryczną ze stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi lokalne, regionalne i dalekobieżne – na osi wschód – zachód (przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska) i na osi północ – południe (przez stacje Łódź Żabieniec, Fabryczna, Widzew). Trzy nowe przystanki zlokalizowane w centrum poprawią dostęp do kolei i układ komunikacyjny miasta. 

Łódź po kolei odcinek 7.
Budowa przystanku Łódź Śródmieście