Łódź Fabryczna zaświeciła w sylwestra

3 stycznia 2022

Sześć napisów „Łódź Fabryczna” PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontowały na budynku. Od dziś, również po zmroku podróżni zobaczą jasne – świecące oznaczenia. Dworzec będzie bardziej widoczny ze wszystkich stron i ciekawiej wpisze się w klimat miasta.

Łódź Fabryczna wysoka na metr i długa na 12,5 m – jest nad głównymi wejściami do budynku, od strony wschodniej i zachodniej. Cztery nieco mniejsze napisy 0,8 metra umieszczono  nad bocznymi wejściami. Oprawa napisów ma kolor antracytowy, podobnie jak elewacja dworca.

W noc sylwestrową napisy będą zmieniały barwy. Podróżni i mieszkańcy zobaczą po zmroku oznakowanie w pełnej gamie kolorów. Po Nowym Roku napisy „wrócą”  do koloru błękitnego, który jest bardziej widoczny niż biały i nawiązuje do barw PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na stacji Łódź Fabryczna podróżni korzystają z czterech peronów. Dostęp do pociągów zapewniają windy i schody ruchome. W ciągu doby z Łodzi Fabrycznej odjeżdża blisko 150 pociągów. Połączeń przybędzie po połączeniustacji Łódź Fabryczna z Łodzią Kaliską i Łodzią Żabieniec budowanym obecnie tunelem.

Maszyna TBM Faustyna wykonała pierwszy jednotorowy tunel kolejowy na podziemnej trasie Łódź Fabryczna - Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec
Katarzyna, duża maszyna TBM wydrążyła prawie 300 m dwutorowego tunelu od ul. Odolanowskiej w stronę przystanku Łódź Polesie